Magyarország - Oroszország 1-1

|  2010-03-03 22:12:39  |

Gyenge első és valamivel jobb második félidő

A hétköznap ellenére tisztes közönség, 10423 néző várta 2010 első válogatott meccsét Győrben – talán az ETO-ból beválogatott Koltai Tamásnak, talán a ritkás vidéki fellépéseknek, talán az U21-es válogatott tavalyi lelkesítő győri győzelmének (2-0 az olaszok ellen), de valószínűleg sokkal inkább Arsavinnak vagy Pavljucsenkónak a tiszteletére.

Mindkét kezdőben volt változás: Tőzsér helyét Horváth Gábor vette át (így nálunk összesen hat „főállású” védő, Bodnár, Juhász, Horváth, Vanczák, Bodor, és Szélesi kezdett!), az oroszoknál pedig Hiddink alaposan megkeverte a lapokat: kimaradt Berezuckij, Arsavin és Pavljucsenko, bekerült viszont Kologyin, Szemsov és Pogrebnjak.

A mérkőzés klasszikus barátságos séma szerint zajlott: az oroszok szemmel láthatólag nem igazán erőltették meg magukat, a Koeman-csapat tagjai pedig úgy tűnt, mintha a meccsen találkoztak volna először: olykor egészen egyszerű passzokat rontottak el, elképzelés nélkül ívelgették fel a labdákat Torghellének, akit Ignasevicsék rendre lefejeltek. Helyzetek így csak elvétve akadtak: a 34. percben egy szöglet után Király borzalmasan futott ki, a negyvenméteres bombáiról híres Kologyin fejesét Bodornak kellett kivágni a gólvonalról. A 39. percben aztán Huszti jobb oldali szabadrúgása után három magyar lövést is blokkoltak az orosz védők, végül a tizenhatoson belül pattogó labdát az üresen maradt Vanczák lőtte rá az ötös bal oldaláról, Akinfejev pedig épp annyira ütött a labdába, hogy a gólvonalon keresztbecsúszó orosz védő ne tudjon menteni. Szerencsés góllal szerzett vezetést a magyar válogatott. (1-0)

A gól után sem pörgött fel az orosz csapat, a szünetre így 1-0-ás magyar vezetéssel fordultak a csapatok.

A szünetben aztán beállt a két sztár, Pavljucsenko és Arsavin, de nem ők szereztek gólt, hanem az Everton középpályása, Gyinyijar Biljaletgyinov, aki az 59. percben egy szöglet után az ötösön belülről térdelt a kapuba – Torghelle lemaradt az emberről, Király pedig a vonalon ragadt. (1-1) A gól után a magyar csapatba beállt Hajnal, majd Dárdai is, ettől pedig cseppnyi kreativitás költözött támadójátékunkba.

A pontrúgásokon és távoli kísérleteken kívül azonban sokáig így is egyedül Rudolf lövése lehetett volna igazán veszélyes, az egész meccsen öncélúan és súlytalanul játszó debreceni támadó azonban kilőtte a stadionból a jó kényszerítőkkel kialakított helyzetet a 76. percben. A helyére érkező Szalai Ádám rövid idő alatt is majdnem betalált Torghelle lekészítéséből, Gabulov azonban szögletre simogatta a labdát. A 89. percben Gyenyiszov második sárgáját kapta, miután kiugrott a sorfalból, az eredmény azonban már nem változott – Guus Hiddink döntetlennel búcsúzott az orosz válogatottól.

Magyarország – Oroszország 1-1 (1-0)

Győr, 10423 néző. V: Vucemilovic-Simunovic (Conjar, Grigic – horvátok)

Magyarország: Király – Bodnár, Vanczák, Juhász, Horváth G. (Dárdai, 72.) – Szélesi, Bodor (Hajnal, 63.) – Huszti (Koltai, 90.), Buzsáky (Tőzsér, 46.), Rudolf (Szalai, 78.) – Torghelle. Szövetségi kapitány: Erwin Koeman.

Oroszország: Akinfejev (Gabulov, 46.) – Anjukov, Kologyin (V. Berezuckij, 83.), Janbajev, Ignasevics – Biljaletgyinov (Bisztrov, 84.), Gyenyiszov, Szemsov (Arsavin 46.), Zirjanov – Szemak, Pogrebnjak (Pavljucsenko, 46.). Szövetségi kapitány: Guus Hiddink.

G: Vanczák (39.) ill. Biljaletgyinov (59.)

Sárga lap: Akinfejev (44.), Gyenyiszov (49.), Janbajev (55.).

Kiállítva: Gyenyiszov (89., második sárga lap után)

A többi mérkőzésen:

Örményország – Fehéroroszország 1-3 (Pacsadzsjan 59. ill. Pucila 58., A. Hleb 73., Rogyionov 85.)

Grúzia – Észtország 2-1 (Kobiasvili 45., 11-esből, Siradze 90. ill. Purje 82.) Kiállítva: Piiroja (Észtország, 45.)

Angola – Lettország 1-1 (Job 76. ill. Karlsons 45.)

Moldova – Kazahsztán 1-0 (Epureanu, 65.) Kiállítva: Logvinyenko (Kazahsztán, 75.)

Luxemburg – Azerbajdzsán 1-2 (Strasser 33. ill. Gulijev 27., Mammadov 37.)

Üzbegisztán – Egyesült Arab Emirátusok 0-1 (Al Menali, 90.)

(A mérkőzés képeinek forrása: mlsz.hu)

Cimkék: futball
Országok: Észtország Lettország Belarusz Moldova Grúzia Azerbajdzsán Örményország Kazahsztán Üzbegisztán Oroszország