Ötből öt

|  2010-05-27 14:57:11  |

Ötből öt

Hibátlan volt a posztszovjet térség a Roland Garros negyedik napján, a tavalyi győztes Kuznyecova azonban kevés híján kiesett

Ötből öt a posztszovjet térség mérlege a szerdai napon, de ez nem azt jelenti, hogy minden pályára lépő könnyedén vette az akadályokat, sőt!

A címvédő Szvetlana Kuznyecova első meccse viharvert kezdése után próbálkozott megnyugtatni magát („Elég hülyén nézne ki, ha nem lennék biztos benne, hogy tudok teniszezni, miközben két Grand Slam-trófea van a vitrinemben”), de nem ígért könnyű csörtét a második sem. Egyrészt, mert világranglista 41. helyén álló német Andrea Petkovic az első körben már legyőzött egy előkelő helyen rangsorolt oroszt, Vesznyinát, másrészt mert pályafutása során ugyan csak egy top 10-es játékost győzött le, de az épp Kuznyecova volt. A 6. helyen rangsorolt orosz ráadásul nem épp élete formáját futja idén:  a második kör előtt 9-9 volt a 2010-es győzelem-vereség mutatója, melynél csak egy rosszabb van a top 10-ben: tavalyi döntős ellenfeléé, a tegnap kiesett Szafináé (5-6).

A találkozó sokáig úgy állt, hogy a saját bevallása szerint idegességével nehezen birkózó Kuznyecova követi Szafina példáját, az első számú német játékos ugyanis az első játszmát még az esőszünet előtt behúzta 6:4-gyel, majd a másodikban ellenfele már 5:3-ra is vezetett, 5:4-nél pedig négy meccslabdája is volt. Kuznyecova mindet hárította, majd fordított 7:5-re, s a harmadik játszmában is elhúzott 5:2-re. Ezután megint úgy tűnt, Petkovic percei következhetnek, a német lány ugyanis két gémet is behúzott, de végül az orosz hölgy csak behúzta a döntő gémet, 4:6, 7:5, 6:4-re nyerve 2 óra 13 perc alatt. A sajtótájékoztatón Kuznyecova kiemelte, hogy amint előre is jelezte, az első 2-3 meccse roppant nehéznek ígérkezik.  Hogy kettő lesz e a nehéz meccsek száma, vagy három, az nagyban múlik ellenfele játékától, aki nem lesz más, mint az osztrák ellenfelét könnyedén lesöprő Marija Kirilenko, aki 32 nyerőt ütve, látványos támadótenisszel intézte el Meusburgert, s formája alapján akár meg is verheti a tavalyi döntőst.

Nagy bánatunkra még nála is simább meccsel léphetett a 32 közé Nadja Petrova, aki Szávay Ágnesen lépett túl egy tükörsima 6:1, 6:2-vel. A statisztikák alátámasztják azt, amit a meccsen láthattunk: a magyar játékos ugyan nem hibázott sokat, de csak mert szinte egyáltalán nem kockáztatott, ráadásul első szerváit meglehetősen gyengén használta ki. Mindebbe belejátszhatott ki nem hevert combsérülése. „Petrova jól játszott, támadott és minden lehetőséget kihasznált, amíg én ezt nem tudom elmondani magamról.” nyilatkozta honlapján a magyar játékos. Petrova következő ellenfele a 15. kiemelt Rezai lesz, a magunk rlszéről kemény meccsre számítunk. Szávay még tegnap vigaszt találhatott egyesbeli kiesésére, Szafina oldalán ugyanis sima 6:1, 6:1-gyel intézték el a Zakopalova, Zalameda párost.

A női mezőny kellemes színfoltja a posztszovjet térségből az üzbég égimeszelő Akgul Amanmuradova azt a Johanna Larssont intézte el szoros első és sima második szettel (7:6, 6:2), aki az első fordulóban a lettek üdvöskéjével, Sevastovával bánt el simán. Amanmuradova a második üzbég, aki Grand Slamen harmadik fordulóba jutott, következő ellenfele az Azarenkát búcsúztató argentin Gisela Dulko lesz.

A férfiaknál egyedül Mihail Juzsnyij fogott ütőt szerdán, s alaposan rá is ijesztett szurkolóira: ez első szettet ugyanis rövidítésben elvesztette a sehol sem jegyzett, de tehetséges és fiatal szlovák Lukas Lackóval szemben. A hátralevő három játszmában ugyanakkor érvényesült Juzsnyij nagyobb rutinja, s kijött az is, hogy a szlovák az első fordulóban ötszettest játszott: a vége 6:7, 6:3, 6:3, 6:2. Juzsnyij következő ellenfele a szerb Viktor Trojcki lesz. Hogy mikor, az egyelőre bizonytalan: Párizsban egyelőre a víz az úr.

Cimkék: tenisz, roland garros
Országok: Üzbegisztán Oroszország