|  2011-07-25 11:57:02  |
Oroszvilag.hu

Összecsaptak a dagesztáni és a pétervári szurkolók

Náciverés MahacskalábanNáciverés Mahacskalában

Az orosz labdarúgó bajnokság 17. fordulójában a Zenit Szentpétervár Mahacskalába látogatott az Anzsi otthonába. Bár a Zenit Korzsakov góljával győzött 1 – 0 arányban a dagesztániak ellen, ezúttal nem a nácik vertek, hanem a nácikat verték meg a dagesztáni fanatikusok a mérkőzés utáni „harmadik félidőben”.

Mintegy 200 pétervári fanatikus kockáztatta meg a dagesztáni utazást, s már a mérkőzés ideje alatt a dagesztániak megpróbáltak betörni a Zenit ultráinak szektorába, de ezt a rendőrök megakadályozták, ugyanakkor levetették a Zenit szurkolókkal náci szimbólumokkal ellátott zászlóikat.

A dagesztáni szurkolók a meccs idején egy „Emlékezz a történelemre – üsd a fasisztákat!” feliratú transzparenst tettek ki. A meccs után a verekedést nem sikerült megakadályozni a péterváriak és a mahacskalaiak között, aminek a végén 15 pétervári szurkolót letartóztattak.

Huszti Szabolcs a 77. percben csereként lépett pályára Mahacskalában. Győzelmével a Zenit második, az Anzsi hatodik. A pontvadászatot a CSZKA Moszkva vezeti.