Elfogyhatnak a magyarok a Premjer Ligából

|  2010-08-24 22:31:38  |

Wellitonnak e héten minden összejött, a Rubin húszmilliót adott Carlos Eduardóért, Kraszics a Juvéban

Kevin Kuranyi kezd belelendülni, de még így sem érhet az egy hét alatt kétszer triplázó Welliton nyomába. Hét nyeretlen meccs és egy kupabravúr után kiesési rangadót nyert a Szibir, melynek tán nem is oly reménytelen a helyzete, mint jósoltuk. Szuper (újra)kezdés után fáradni látszik a Szaturn, egy magyarral kevesebbért szoríthatunk a Premjer Ligában.

Csaknem teltház, 13500 néző előtt fogadta a hozzá hasonlóan EL-aspiráns Nalcsikot a kozákok büszkesége, az FK Rosztov, de sokáig úgy tűnt, ezen a meccsen nem terem a hazaiak számára babér, Koncedalov Zsivanovicson megpattanó löketével ugyanis nyolcvan percen keresztül vezetett a kabard alakulat. A 85. percben aztán Viktor Vaszin szabálytalankodott Lebegyenkóval szemben a büntetőterületen belül, neki mindez második sárgát, a Rosztovnak büntetőt, a házi gólkirály Adamovnak gólt, a Nalcsiknak pedig mínusz két pontot ért. (1-1)

Szombaton Moszkvában a lassan magára találó Szpartak a középmezőnybe szürkülő Tomot fogadta, melynek immár keretében sincs ott Németh Norbert. A fenti fotón Vágner Love-val küzdő magyar középpályással, amint az várható volt, szerződést bontott a szibériai klub, melynek színeiben idén mindössze nyolc percet kapott. A sérülésekkel is küzdő Németh egy évet töltött Oroszországban (tavaly márciusban érkezett), tavalyi kilenc meccse mellé idén egyet gyűjtött, statisztikai lapján mindössze egy sárga lap szerepel. Állítólag német másod- és török első osztályú csapatok érdeklődnek az irányító iránt, mi ugyanakkor nem csodálkoznánk, ha valamely magyar csapatban kötne ki végül (cikkünk zárásakor már látunk is erre utaló jeleket a Vasas részéről). A Tomszk moszkvai vendégjátéka nem indult tragédiának, az első félidőben minden moszkvai rohamot sikerült hatástalanítani, a második félidőben azonban Welliton hat perc alatt történelmet írt. Előbb nagy védelmi hiba után lábbal, majd Bazsenov és Alex beadásai után fejjel volt eredményes – ilyen rövid idő alatt még egyetlen játékos sem triplázott a Szpartak történetében, s a két forduló alatt elért két tripla is példátlan esemény. Az immár 13 találatnál járó brazil természetesen átvette a vezetést a góllövőlistán, csapata pedig végül 4-2-re nyert, hiába lőtt kettőt a túloldalon Kornyilenko (amivel már 11-nél jár a belarusz!), Alex nem engedte kettőnél közelebb a szibériaiakat (a hosszabbításban kiállították a moszkvaiak hálóőrét, Peszjakovot). A Szpartakban egy Kombarov már bemutatkozott a Dinamotól igazolt testvérpárból, s csereként pályára lépett a kisebb vagyonért megkaparintott Pareja is. (4-2)

A tabella mélyrégióiban lassan állandó helyet bérlő Krilija azt a Tyereket fogadta, mely otthon van igazán elemében – a várt remi helyett azonban a csecsenek viszonylag biztosan nyertek. Maurício már a 3. percben megszerezte a vezetést, s bár ezt még honfitársa, Leilton kiegyenlítette, Lakjalov azonban még a szünet előtt visszavette az előnyt egy fejessel, amit Aszildarov tett biztossá. Győzelmével a Tyerek életben tartotta EL-reményeit, bár öt pont a lemaradása a Rosztovval szemben. (1-3)

Kitartott a PSV legyőzésével járó eufória a hétvégére is Novoszibirszkben, a hazai Szibir ugyanis egy kései góllal legyőzte egyik legnagyobb vetélytársát, a Gaál Miklóst nélkülöző Amkart. Igor Sevcsenko zsinórban harmadik bajnokiján volt eredményes, így remény van rá, hogy pótolni tudja a Rubinba szerződő Medvegyevet, a gólpasszt pedig a PSV ellen eredményes Degtyarev jegyezte, aki élete hetét zárta. A védelemben Reinette, a középpályán Szumulikoszki és Roger Cañas, a csatársorban Grzelak volt új, mindössze másodszor sikerült nullán tartani az ellenfelet. Győzelmével a Szibir már nem utolsó, pontszámban beérte a Szamarát, és három pontra közelítette a most legyőzött Permet. (1-0)

A Lokomotiv egy héten belül második moszkvai rangadóját játszotta, s egyúttal második vereségét szenvedte el a Kevin Kuranyi érkeztével magára találó Dinamo ellen. A német válogatottba ismét behívott támadó előbb az első, majd a második félidőben talált be jobbal, majd a hosszabbításban Cesnauskis is gólt ünnepelhetett – a kiütött Lokóból ráadásul Taraszov két sárgával kiszállt. (3-0)

A Rubin a Szaturn ellen először kezdett M&M’s csatársorával (Medvegyev, Martins), de lehet ez még cifrább is: a klub ugyanis a mindkét csapatnál rekordnak számító húszmillió euróért szerződtette a középpálya előrejátékért felelős részlegébe a brazil Carlos Eduardót, akin 13 milliót nyert előző klubja, a korábban kiadásban jeleskedő Hoffenheim. Medvegyevék mindenesetre már megkezdték vételáruk törlesztését – Martins büntetőt harcolt ki, amit Noboa értékesített, Medvegyev pedig fejjel volt eredményes a 69. percben, beállítva a végeredményt. A vendégeknél ráadásul kulcsszereplő vált ki, Karjakát ugyanis második sárgával kiszórta Turbin bíró. (2-0)

A forduló utolsó meccsén az Anzsit az Alanyija fogadta, s meglehetősen unalmas, gólnélküli meccsen megosztoztak a pontokon a csapatok.  (0-0)

Az elhalasztott szuperrangadó (Zenit – CSZKA) résztvevőivel kapcsolatban egy-egy hír: az Auxerre elleni BL-playoff visszavágójára készülő péterváriak állítólag immár hajlanak Huszti Szabolcs kölcsönadására (Filipovics Vladan szerint egy angol klub már érdeklődött is), a CSZKA-nál pedig véget ért a Kraszics-saga: a szerb középpályás áron alul, 15 millió euróért került a Juventushoz.

Cimkék: premjer liga, futball
Országok: Oroszország